למה כן כדאי רשת גלילה ? או שלא…

רשת גלילה זה אחד המוצרים הוותיקים בעולם הרשתות … מדובר במוצר שקיים מעל 20 שנה ומהווה ויכוח אמיתי ומשמעותי לגבי איכות המוצר ואמידותו לאורך זמן בין המתקינים השונים…. ולכן בדיוק הכנו את המדריך המקוצר הזה שיסביר לכם בדיוק כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי רשתות גלילה, מהן היתרונות, החסרונות, מה יותר מומלץ ומה פחות…

אז למה בכלל שאצטרך רשת גלילה?

המוצר עצמו יכול לשמש כפתרון מעולה לפתחים שאין בהם אפשרות להתקין מבחינת רווח ומקום לדוגמא: אם אין מקום באזורים שבין חלון הזכוכית לבין התריס, או אם יש לנו תריס שלבים שבפתיחה שלו יכול לפגוע,ידית של החלון שמפריעה, או כל אובייקט אחר שמתנגש עם הרשת בעת הסגירה או הפתיחה של החלון…רשת גלילה מהווה פתרון מעולה מכיוון שאינה צריכה להיות צמודה לחלון להבדיל מרשת הזזה שחייבת להיות צמודה במידה ומדובר על חלק 1, וניתן להתקין אותה בכל מקום בתנאי שיש לנו לפחות 3.5-4.5 ס"מ מרווח.

מהם היתרונות של רשת גלילה?

לרשת גלילה יתרונות רבים ועל החסרונות נדבר בהמשך… 1 היתרונות המשמעותיים של המוצר הוא שניתן לפתוח ולסגור את הרשת במלואה – ב100% מה שאומר שמאוד נוח לנקות וגם בתקופה הקצרה שבה אין מעופפים 1 חודש ל3 חודשים בשנה, ניתן לסגור את הרשת… יתרון נוסף ובולט שאם רוכשים רשת גלילה איכותית ניתן להנות ממוצר שיודע להחזיק מעמד גם 10 שנים וגם 15 שנה לאלו שיודעים לתחזק את המוצר אך פה נסביר ואף נחדד את העניין כי מדובר על רשת גלילה מקורית בלבד ולא פתרונות חלופיים כמו רשת גלילה סינית מכיוון שמדובר במוצר אחר לגמריי אם ניקח לדוגמא את עולם הטלפונים וננסה להשוות בין אייפון מקורי ואייפון סיני, נגלה שאייפון סיני כנראה לא יתפקד כמו שצריך ובטוח לא יחזיק מעמד כמו אייפון מקורי ולמה זה ? אני מניח שיש לכם את התשובה 🙂

רשתות גלילה מקוריות מגיעות בדרך כלל מאירופה וארה"ב ומדובר ברשת גלילה איכותית שיודעת להחזיק מעמד המון שנים !

2.יתרון מספר שתיים זה מהווה פתרון לפתחים שלא ניתן להתקין בהם רשת גם כשאין מקום בין החלון לתריס.

3.מדובר ברשת עם אחריות ל5-10 שנים (תלוי איפה אתם קונים) (רק לדגמים המקוריים לדגם הסיני/ישראלי בדרך כלל אין אחריות או מקסימום תקבלו אחריות מאוד חלקית של שנה שנתיים על המנגנון בלבד).

4.מנגנון ניקוי בחלקה העליון של הרשת כאשר הרשת נגללת המנגנון מנקה את כל החלק הנגלל וכשהיא יוצאת בחזרה הרשת נקייה יותר.

5.רשת גלילה רגילה וחשמלית זאת הרשת היחידה שאינה צריכה מסילה ! מדובר בפתרון מאוד אסתטי ויש לקוחות שקונים את המוצר אך ורק בגלל היתרון היחסי הזה.

מהן החסרונות של רשת גלילה?

עד עכשיו דיברנו על כל היתרונות ועל המשמעות של רשת גלילה אך ממה באמת חושב להימנע לפני שרוכשים רשת גלילה ואילו חסרונות יש למוצר הרי לא יתכן שהוא כזה מושלם 🙂

1. רשת גלילה מאוד מוגבלת בפתחים גדולים ולכן עוברים לרשת חשמלית אך מבחינת פתחים קטנים מדובר על גדלים של עד 210X160 במידה ויש פתח גדול יותר ועדיין רוצים להזמין רשת גלילה לא חשמלי אז ניתן לייצר רשת בהזמנה מיוחדת אך חשוב לזכור שהתפעול פחות נוח למידות גדולות, סיכוי גבוה יותר לשחיקת המוצר ותפעול לא נכון כתוצאה מהמידות יכול לקרוע את הרשת .

2.ניתן להתקין רשת שקופה שמתאימה לרשת גלילה אך בשלב זה לא הצליחו עדיין לבצע התאמה של הרשתות השקופות ביותר לרשתות הגלילה.

3.בגליפים שאינם ישרים התקנה ומדידה לא נכונה ייגרמו לכך שהרשת תתקע או לא תזוז כמו שצריך… ולכן יש משמעות להתקנה ולא רק למוצר שקונים.

לסיכום:
אז למה בכלל כדאי לרכוש רשת גלילה ? או שלא ?

כתיבת תגובה